Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Zawodnik Grupy Lubelskie Perła Polski Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym!

Mikołaj Szulik został mistrzem Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego Orlików! Zawodnik Grupy Lubelskie Perła Polski najszybciej finiszował z dwunastoosobowej grupy, która uciekała przez większość trasy wokół Ostrołęki. Liczyła 173 km.

Trasa wyścigu była wymagająca, walka była zacięta, zwłaszcza na ostatnim 12- kilometrowym odcinku. Mistrzostwo Polski będące na wyciągnięcie ręki niesamowicie zmotywowało kolarzy (U-23) do lat 23 do walki, a ostatecznie po złoty medal sięgnął Mikołaj Szulik. Wraz z reprezentantem Lubelskie Perła Polski na podium stanęli Julian Kot (Klub Kolarski Tarnovia) oraz Kacper Maciejuk (Santic Wibatech). Dobrze spisali się również inni kolarze z naszego regionu. Dziesiąte miejsce zajął Filip Biernacki z Pogoni Mostostal Puławy, a szesnasty był jego kolega z drużyny Jakub Żurek.