Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Lubelskie w obiektywie!

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie” to jedno z ciekawszych corocznych działań promocyjnych Regionu Lubelskiego.

W konkursie mogą uczestniczyć zarówno profesjonaliści zajmujący się fotografią artystyczną, reportażową czy dokumentacyjną, jak i osoby fotografujące amatorsko. Nie ma też ograniczeń wiekowych czy terytorialnych. Zdjęcia przysyłają autorzy z całego regionu i wielu innych regionów Polski, ale także z zagranicy. Warunek jest jeden – muszą to być fotografie wykonane w Lubelskiem i pokazujące obraz tego regionu.

Najciekawsze prace pokazujemy na pokonkursowych wystawach oraz w różnych publikacjach promujących Region Lubelski. Są też ilustracją informacyjnych i promocyjnych stron i profili internetowych województwa. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia publikowane są też corocznie w katalogach, wydawanych w formie kalendarza Regionu Lubelskiego.

Nagrodami w konkursie są wartościowe bony zakupowe oraz materiały promocyjne regionu. Prace ocenia jury złożone z fotografików reprezentujących stowarzyszenia i związki twórcze oraz ze specjalistów promocji urzędu marszałkowskiego.


Ponad 100 autorów wzięło udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Na prace konkursowe czekaliśmy do końca października, dziś możemy już zdradzić, że wpłynęło pół tysiąca fotografii – za wszystkie dziękujemy!

Cieszy nas, że prace na konkurs zostały nadesłane z bardzo różnych miejscowości regionu, m.in.: Annopola, Bełżyc, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Dęblina, Hrubieszowa, Józefowa, Kazimierza Dolnego, Krasnegostawu, Lublina, Łęcznej, Łukowa, Milejowa, Opola Lubelskiego, Puław, Radzynia Podlaskiego, Świdnika, Urszulina, Włodawy, Wojciechowa, czy Zwierzyńca.  

Kilkadziesiąt przesyłek otrzymaliśmy także z innych regionów: Dolnego Śląska, Mazowsza, Podkarpacia, Podlasia, Wielkopolski, Pomorza, w tym z największych polskich miast: Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska. To świadczy, że w trudnym roku pandemii wielu mieszkańców regionu i kraju wybrało #KierunekLubelskie na miejsce swojego wypoczynku.

Rozstrzygnięcie konkursu, wraz z pokonkursową wystawą i wydaniem katalogu najlepszych prac (w formie promocyjnego kalendarza regionu na rok 2021) zaplanowaliśmy na grudzień. Śledźcie nasz profil na Facebooku, wkrótce poinformujemy o konkretnej dacie. 

Informacje w sprawie konkursu można uzyskać również pod numerami telefonów: 81 44 16 786 lub 81 44 16 578 oraz mailowo: promocja@lubelskie.pl