Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Rozpoczynamy XIII edycję Konkursu fotograficznego

Zapraszamy do udziału w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!”. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego od 2007 roku. W dwunastu dotychczasowych edycjach otrzymaliśmy ponad 1000 zgłoszeń i ponad 5300 fotografii.

Kto może brać udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się fotografią artystyczną, przyrodniczą czy dokumentacyjną, jak i osób fotografujących amatorsko. Bez względu na wiek.

Na jakie zdjęcia czekamy?

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: fotografia artystyczna (ze szczególnym uwzględnieniem zabytków i atrakcji województwa lubelskiego z okazji jubileuszu
550-lecia), przyroda oraz wydarzenie. 
Każdy z uczestników może nadesłać łącznie maksymalnie 6 zdjęć.

Czekamy na zdjęcia pokazujące nasz region okiem i obiektywem ludzi wrażliwych na piękno
i wyjątkowe walory natury, jak również bogactwo miejsc, obiektów, wydarzeń i ludzi. W roku jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego szczególnie w kategorii artystycznej, docenimy fotografie ukazujące zabytki i atrakcje naszego regionu. Liczymy zarówno na zdjęcia będące efektem fotograficznych plenerów, jak i atrakcyjne kadry uchwycone podczas turystycznych wędrówek, ponadto przedstawiające obraz wydarzeń, w których człowiek odgrywa główną rolę. Zdjęcia wykonane w Lubelskiem pokazujące i odkrywające atrakcje turystyczne oraz smaki naszego regionu, zgodnie z hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Przygotowaliśmy cenne nagrody!

W XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!” są do wygrania cenne nagrody.

Nagrody (karty zakupowe) w każdej z trzech kategorii:  za I miejsce o wartości 2000 zł,  za II miejsce o wartości 1500 zł i za III miejsce o wartości 1000 zł. Laureaci oraz autorzy wyróżnionych przez Komisję konkursową zdjęć otrzymują także zestawy promocyjne Województwa Lubelskiego.

Komisję konkursową tworzą profesjonalni fotograficy oraz przedstawiciele Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki UMWL.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia znajdą się jak co roku w katalogu pokonkursowym, wydanym w formie kalendarza (tym razem na 2025 rok) oraz na planszach wystawowych, które eksponujemy w holu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie przy ul. Artura Grottgera 4. Zdjęcia ilustrują również nasze wydawnictwa promujące Lubelskie, publikujemy je także m.in. na stronach internetowych, profilach społecznościowych UMWL oraz w samorządowym wydawnictwie „Lubelskie.pl”.

Termin nadsyłania prac upływa z dniem 30 września 2024 roku.

Zdjęcia można przesyłać mailowo: konkurs.foto@lubelskie.pl , pocztą tradycyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin lub dostarczyć osobiście na powyższy adres (Kancelaria Ogólna na parterze). Szczegóły w regulaminie konkursu dostępnym na stronie: www.promocja.lubelskie.pl 

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas uroczystej Gali, którą UMWL planuj tradycyjnie w grudniu.

do-pobraniaDO POBRANIA