Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Filmy promujące region


Wybierz #KierunekLubelskie

„Wybierz #KierunekLubelskie” to kampania promująca walory województwa lubelskiego. Według badań POT 87 proc. Polaków, którzy w ciągu najbliższych kilku tygodni planują wyjazd turystyczno-wypoczynkowy chce podróżować po Polsce.

Reagując na te dane i wychodząc naprzeciw potrzebom, Samorząd Województwa Lubelskiego wraz z Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną w ramach kampanii ogólnopolskiej „Wybierz #KierunekLubelskie”, chcą wykreować pozytywne skojarzenia z województwem lubelskim jako atrakcyjną destynacją turystyczną. Promując województwo lubelskie jako miejsce idealne do bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku chcemy wspomóc przedsiębiorców z branży turystycznej w województwie lubelskim.

Konkretne plany wycieczek: www.lubelskietravel.pl


Zobacz wszystkie filmy >
Kampania #KierunekLubeslkie miała swój moment w programie Pytanie Na Śniadanie, w którym Krzysztof Cugowski oprowadzał widzów po naszym regionie.

 


#LubelskiePoczeka

LubelskiePoczeka to akcja, w której Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wspólnie z Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną, podczas pandemii koronawirusa prezentowały najciekawsze miejsca naszego regionu. Zachęcając tym samym do odkywania, poznawania i planowania odwiedzin w lubelskiem, gdy już będzie to możliwe.

Obejrzyj więcej


Lubelskie – Na chwilę lub na dłużej

Znacznie większy zasięg antenowy miała telewizyjna kampania w 2014 roku, w której we wszystkich głównych kanałach tv emitowany był ponad dwa tysiące razy spot  „Lubelskie – na chwilę lub na dłużej”. Film, trwający także 45 sekund, w odróżnieniu od spotu „Lubelskie – chwilo trwaj!” niósł szerszy przekaz i bardziej zróżnicowany obraz regionu.

Czytaj więcej…


Lubelskie – Chwilo trwaj

Zaczyna się jak kinowa zapowiedź pełnometrażowej fabuły. Najpierw obserwujemy pełny napięcia konflikt pary młodych zapracowanych ludzi w wielkiej metropolii, którzy nie mają dla siebie czasu, a potem …. Potem następuje druga odsłona z pejzażami Regionu Lubelskiego, w którym bohaterowie gubią stres i niepokój, aby wspólnie przeżywać niesamowite chwile relaksu.

Czytaj więcej…


Produkcje kinowe


Województwo Lubelskie było partnerem wielu pełnometrażowych produkcji filmowych. Oto kilka z nich…

U Siebie (2018)

 

Wołyń (2016)