Departament Promocji, Sportu i Turystyki

System Identyfikacji Wizualnej Województwa Lubelskiego to uporządkowany zbiór symboliki (kolorystyka, logo, logotyp, czcionka, itd.), która ma budować łatwo rozpoznawalny i kojarzony przez odbiorców obraz Regionu Lubelskiego. System ma określony zakres reguł i wzorców porządkujących jego zastosowanie.

Księga identyfikacji wizualnej


Sercem Systemu Identyfikacji Wizualnej Województwa Lubelskiego jest ELKA.

Czasem występuje na drugim planie, czasem wychodzi na plan pierwszy – jednak zawsze jest obecna. Jest „awatarem”, który zachowując spójny kształt literyn L, nieustannie zmienia swoje wnętrze, w zależności od tego, do kogo mówimy i co chcemy przekazać. Bo Elka ma odzwierciedlać różnorodność Regionu Lubelskiego.

Dzięki zmiennemu charakterowi Elki logo promocyjne pokazuje różnorodne oblicza Lubelszczyzny – miejsca, w których życie można smakować bez końca, bez ryzyka nudy. Jest to pierwszy w Polsce system identyfikacji regionalnej, który daje użytkownikowi tak wielką wolność kreatywną.

Zobacz ELKI tematyczne


Różnorodność i założona wolność w kreowaniu nie oznaczają całkowitej dowolności w podejściu do logotypu i systemu.

Logop promocyjne Lubelszczyzny jest określone. To znak słowno-graficzny zawierający sygnet: Elkę, logotyp: Lubelskie oraz hasło Smakuj życie.

Przykładowe zastosowania:


Logo Lubelskie Smakuj życie! do pobrania