Departament Promocji, Sportu i Turystyki

POLSKA KADRA KOSZYKARSKA WYGRYWA MECZ KWALIFIKACYJNY DO MISTRZOSTW ŚWIATA!

W poniedziałek o godzinie 18:00 w hali Globus w Lublinie reprezentacja Polski rozegrała rewanżowe spotkanie z Estonią w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Reprezentacja Polski pokonała Estonię 70:68. To pierwsze zwycięstwo kadry z trenerem Igorem Miliciciem.

Mecz rozpoczął się mocnym atakiem biało-czerwonych, jednak to Estończycy początkowo wiedli prym. Po 10 minutach było 21:12. Od początku drugiej kwarty zespół trenera Igora Milicicia zaczął grać ze zdecydowanie lepszą energią. Polacy przegrywali już tylko czterema punktami. Jednak goście nie dawali za wygrana i defensywą próbowali nadrobić stracone punkty.

Kolejna część meczu ponownie była wyrównana, ale to Estończycy dzięki Maik-Kalevowi Kotsarowi i Kasparowi Treierowi utrzymywali przewagę. Polacy z kolei ciągle byli dość blisko, ale nie mogli doprowadzić do remisu. Ostatecznie jednak dzięki rzutom wolnym Marcela Ponitki po 30 minutach, gospodarze zbliżyli się do stanu 55:56. Zaraz na początku kolejnej kwarty Jarosław Zyskowski dał kadrze prowadzenie. Walka była wyrównana, ostatecznie to właśnie dzięki niemu reprezentacja wygrała 70:68!

Sportowe zmagania Reprezentacji Polski w koszykówce wspiera Samorząd Województwa Lubelskiego.