Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Zbliża się Gala Ambasador Województwa Lubelskiego

Przed nami Gala „Ambasador Województwa Lubelskiego” w trakcie której zostaną przyznane także wyróżnienia Marka Lubelskie. Uroczystość odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w sobotę 28 sierpnia o godz.19. Galę uświetni występ zespołu Pectus.

Tytuły „Ambasadora” przyznawane są wybitnym osobom, instytucjom i firmom, które wniosły istotny wkład w promowanie województwa lubelskiego w kraju i poza jego granicami. Z kolei Marka Lubelskie to symbol jakości, innowacyjności i troski o środowisko.

Tytuł honorowego „Ambasadora Województwa Lubelskiego” przyznawany jest od ponad 20 lat w trzech kategoriach – osoba, instytucja i firma. Samorząd Województwa Lubelskiego wyróżnia tych, którzy budują ekonomiczne fundamenty i wnoszą wkład w rozwój regionu, angażują się w życie lokalnej społeczności, wyróżniają się swoimi dokonaniami, pomagają innym, stając się autorytetami dla lokalnej społeczności. Promuje ludzi, którzy swoim talentem, pasją i codzienną ciężką pracą, wzmacniają wizerunek Regionu Lubelskiego jako miejsca na mapie Polski o dużym potencjale, nieustannie rozwijającego się, i którego mieszkańcy odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia. 

Przez ponad 20 lat Kapituła konkursu tym tytułem wyróżniła 66 ambasadorów. Wśród nich są m.in.: Krzysztof Cugowski, Beata Kozidrak, Budka Suflera, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce,  dęblińska Szkoła Orląt, WSK-PZL Świdnik S.A. obecnie AgustaWestland Świdnik, Zakłady Azotowe Puławy S.A, Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej.   Co roku napływa wiele zgłoszeń kandydatur do tytułu Ambasadora, a kapitula ma niezwykle trudny wybór.

Marka Lubelskie to innowacyjny projekt promocji gospodarczej realizowany od 15 lat. Dotychczas przywilej posługiwania się tym tytułem uzyskało 78 firm z województwa lubelskiego. Marka Lubelskie to symbol jakości, innowacyjności i troski o środowisko.

Miejsce pochodzenia jest często traktowane przez klientów jako dodatkowa zaleta, mająca wpływ na wybór artykułów. Efektem pochodzenia nazywamy oddziaływanie miejsca wytwarzania, projektowania, a nawet montażu artykułów na preferencje zakupowe konsumentów. Wykorzystanie w pełni potencjału efektu pochodzenia niesie za sobą wielkie możliwości promocyjne. Województwo lubelskie postrzegane jest jako teren, z którego pochodzą doskonałej jakości artykuły spożywcze. Niezwykle istotna jest świadomość, że są one wytwarzane według tradycyjnych receptur. Nie pozostaje to bez wpływu na program Marka Lubelskie. Wśród firm wyróżnionych tym certyfikatem ponad 30 reprezentuje branżę spożywczą. Pozostałe to przedstawiciele branży budowlanej, medycznej, produkcyjno-mechanicznej, informacyjnej, usługowej czy turystycznej. Lubelskie to również zagłębie start-upów i innowacyjności. Samorząd Województwa Lubelskiego wyróżnia firmy dbające o jakość i innowacyjność swojej oferty a jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego.

Transmisję na żywo z Gali można obejrzeć w TVP 3 Lublin i na profilach facebook LubelskiePL, urzadmarszalkowski.lubelskie

Partnerzy wydarzenia: