Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Koszykówka 3×3 w Kraśniku

W niedzielę 16 lipca Kraśnik należał do koszykówki 3×3. W turnieju wzięło udział 12 drużyn z całej Polski.

Faza pucharowa z racji meczów o wszystko była interesująca, do ćwierćfinałów awansowali zawodnicy Camaro Zamość, Rzeszów 3×3, Athletic Training z Łodzi oraz Przycinaki. Każdy z meczów w strefie medalowej 3×3 City Tour w Kraśniku był jak o tytuł mistrzowski. W walce o brąz pozostały drużyny 3×3 Rzeszów oraz Przycinaki pokazały dobrą koszykówkę. Drużyna Przycinaki, której zawodnicy reprezentowali Warszawę, Sopot i Odessę wygrała z koszykarzami z Rzeszowa 21:18. Tradycją 3×3 City Tour stało się już, że przerwa w meczach o medale należała do dunkerów, którzy pokazali swoje umiejętności w konkursie wsadów.

Finał to mecz drużyn z Zamościa i Łodzi, faworytem szczególnie lokalnie – w Kraśniku była drużyna Camaro. Początek spotkania i pierwsze 5 minut były bardzo wyrównane do stanu 5:5. Druga część spotkania potwierdziła lepsze przygotowanie fizyczne zawodników z Łodzi. To łodzianie skutecznymi rzutami z dystansu zdominowali mecz o złoto, pewnie zwyciężając 21:13.

Koszykówka w wydaniu 3×3 przyciąga jak magnes swoją dynamiką, emocjami, energią i nieprzewidywalnością. Igrzyska Europejskie i brązowy medal reprezentacji Polski podkreślają dobitnie atrakcyjność koszykówki w wydaniu 3×3. Cykl 3×3 City Tour bardzo dobrze pokazuje, jak bardzo popularność tego sportu rośnie, a sama dyscyplina się rozwija przyciągając młodzież. Wszystko to sprawia, że koszykówka 3×3 w najbliższych igrzyskach w Paryżu będzie wzbudzała duże zainteresowanie.Dwóch zawodników w trakcie meczu koszykarskiego