Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Finał Suzuki Puchar Polski

Od 16 do 19 lutego mieliśmy okazję oddać się koszykarskim emocjom, niesamowitym rozgrywkom wśród ośmiu najlepszych zespołów pierwszej rundy Energa Basket Ligi: BM Stal Ostrów Wielkopolski, WKS Śląsk Wrocław, King Szczecin, Trefl Sopot, PGE Spójnia Stargard, Anwil Włocławek, Legia Warszawa i Polski Cukier Start Lublin. Czterodniowe, niesamowite rozgrywki przyciągnęły rzeszę kibiców z całej Polski.

Zarówno mecze kwalifikacyjne – półfinałowe jak i sam finał opiewał w wiele niespodzianek i zaskoczeń dla gości spotkania i gospodarzy – Polski Cukier Start Lublin. W całym turnieju postawa drużyny trenera Artura Gronka była pozytywnym zaskoczeniem. W drodze do finału najpierw Polski Cukier Start pokonał Legię Warszawa 87:86, a następnie PGE Spójnię Stargard 109:86. Ostatecznie w finale Suzuki Pucharu Polski, Polski Cukier Start Lublin przegrał z Treflem Sopot 80:91. Zawodnikiem meczu, jak i całego turnieju został Garrett Nevels z Trefl Sopot.

Finalistów Suzuki Puchar Polski odznaczył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie.