Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Weekendowy raport lubelskich gier zespołowych – Z dumą wspieramy sport

Przedstawiamy wyniki lubelskich zespołów z minionego weekendu: 7-9 października br.

Jako pierwsi weekend rozpoczęli siatkarze LUK Lublin, którzy ulegli Wicemistrzom Polski Jastrzębskiemu Węglowi 3:1 (21:25, 22:25, 26:24, 15:25). Już 14 października br. LUK zagra w Olsztynie z miejscowym AZS Indykpol.

Aktualne Wicemistrzynie Polski piłkarki ręczne MKS FunFloor Lublin rozegrały pierwszy mecz II rundy kwalifikacyjnej z Siofok KC w walce o fazę grupową Ligi Europejskiej EHF. Mecz zakończył się wygraną gości z Węgier 18:27 (11:13).  Po pucharach piłkarki szybko wracają na krajowe podwórko i już we wtorek 11 października o godz. 18:00 w lubelskiej hali Globus zmierzą się z KPR Ruch Chorzów.

Od wygranej swój sezon zaczęły Wicemistrzynie Polski koszykarski Polski Cukier AZS UMCS Lublin, które pokonały KS Basket 25 Sp. z o.o. Bydgoszcz 72:68 (16:22, 7:19, 32:16, 17:11). Satysfakcja tym większa, ponieważ nasze koszykarki do przerwy przegrywały różnicą 18 punktów. Kolejny mecz to wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego /15 września br./.

Po domowej wygranej z Orkanem Sochaczew, rugbiści Edach Budowlani Lublin w ramach 6. kolejki zmierzyli się na wyjeździe z Ogniwem Sopot, gdzie po bardzo ciekawym meczu, przegrali swój pierwszy mecz w sezonie 30:24 (19:13), zdobywając jedynie punkt bonusowy. W 7. kolejce zagrają w Lublinie z UP Fitness Skra Warszawa /22/23 października br./.

W niedzielny wieczór koszykarze Polski Cukier Start Lublin rozgromili faworyzowany zespół Trefla Sopot 96:75 (18:14, 24:23, 32:16, 22:22). Nasi koszykarze prowadzili w tym meczu różnicą 30 punktów! Następny mecz „Startowcy” zagrają na wyjeździe z Suzuki Arka Gdynia /16 października br./.

Tego samego dnia brązowi medaliści zeszłego sezonu – piłkarze ręczni Azoty-Puławy pokonali beniaminka KPR Arged Ostrovia Ostrów Wielkopolski 24:23 (8:13), mimo,
iż do przerwy przegrywali pięcioma bramkami. Kolejny mecz, również w Puławach, Azoty zagrają z Chrobrym Głogów /22 października br./.

Piłkarki nożne Górnika Łęczna miały teraz przerwę reprezentacyjną.