Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Weekendowy raport lubelskich gier zespołowych – Z dumą wspieramy sport

Przedstawiamy wyniki lubelskich zespołów z minionego weekendu: 2-5 listopada br.

Zanim jednak przejdziemy do podsumowania weekendu, warto odnotować, że we wtorek 31 października w Lublinie w ramach koszykarskiej Euroligi Kobiet – Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmował aktualnego mistrza tych rozgrywek Fenerbahce Alagoz Holding. Niestety osłabione kadrowo lublinianki przegrały 50:85, chociaż po pierwszej kwarcie był remis. Tego samego dnia w starciu tytanów w Orlen Superlidze w piłce ręcznej kobiet, MKS FunFloor Lublin uległ po emocjonującym meczu mistrzowi Polski KGHM MKS Zagłębie Lubin 24:27 (13:13).

W czwartek koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin sprawili kolejną niespodziankę wygrywając na wyjeździe z mistrzem Polski Kingiem Szczecin 85:81. Kilka dni wcześniej Start pokonał wicemistrza Polski WKS Śląsk Wrocław. Lubelski zespół aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w Orlen Basket Lidze z bilansem 6 wygranych i tylko jedną porażką.

Kolejną niespodziankę sprawili siatkarze BOGDANKA LUK Lublin, którzy pokonali utytułowaną Skrę Bełchatów 3:1, awansując tym samym na 4. miejsce w  Plus Lidze.

W sobotę rugbiści Edach Budowlani Lublin przegrali domowy mecz z Awentą Pogoń Siedlce 7:38, dalej pozostając na 4 miejscu w ekstraklasowej tabeli. Kolejne mecze Budowlanych będziemy mogli zobaczyć dopiero na wiosnę.

Piłkarki Górnika Łęczna wznowiły rozgrywki ekstraligi kobiet domowym meczem z Pogonią Tczew przegrywając 1:2 (1:0).

Szybko otrząsnęli się po pierwszej porażce piłkarze Górnika Łęczna, którzy wygrali w Opolu z Odrą liderem Fortuna 1.Liga 3:0, a wszystkie bramki zostały zdobyte już w pierwszej połowie.

W niedzielę piłkarze Motoru Lublin pechowo zremisowali domowy mecz z Wisłą Płock 2:2 (1:1) tracąc bramkę w ostatniej minucie.