Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Lubelskie Mistrzem Polski!

Reprezentacja Województwa Lubelskiego zwyciężyła w VIII Mistrzostwach Polski Urzędów Marszałkowskich w Halowej Piłce Nożnej – Kujawsko-Pomorskie 2023, które odbyły się w Bydgoszczy. W finale turnieju rozegranego w dniach od 30 marca do 1 kwietnia nasi gracze pokonali drużynę z województwa podkarpackiego.

W turnieju wzięło udział 14 województw. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach. Lubelskie trafiło do bardzo mocno obstawionej grupy A w której graliśmy m.in. z Małopolską – obrońcą tytułu. W grupie nasi zawodnicy odnieśli 4 zwycięstwa oraz 2 remisy, zajmując 1 miejsce.  W ćwierćfinale Lubelskie trafiło na drużynę Śląska, którą pokonaliśmy 2:0. W półfinale zmierzyliśmy się z defensywnie ustawioną Warmią, z którą wygraliśmy 1:0 meldując się tym samym w finale. W finale czekało już ofensywnie grające województwo podkarpackie. Po dobrym meczu nasi reprezentanci pewnie wygrywali 2:0, sięgając tym samym zasłużenie po tytuł Mistrza Polski. Warto dodać, że w trakcie całego turnieju  nasi reprezentanci nie stracili gola, dzięki temu Krystian Żaba został najlepszym bramkarzem zawodów.

Wśród zawodników naszej zwycięskiej drużyny znaleźli się pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Jednostek Samorządowych. Skład reprezentacji: Krzysztof Adamczuk, Jarosław Komarzeniec, Paweł Krzepisz, Marcin Kubiak, Marcin Maziarz, Dominik Mrozik, Grzegorz Mulawa, Adam Psujek, Mateusz Sprawka, Paweł Turczyn, Krystian Żaba i Krzysztof Żarnowski.

Mistrzowie Polski odebrali gratulacje od marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyła też Agnieszka Drozd-Bownik dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Reprezentacja Województwa Lubelskiego jest również aktualnym mistrzem Polski Urzędów Marszałkowskich w rozgrywkach na otwartym boisku (tytuł wywalczony w Starachowicach w 2021 roku). Nasza drużyna jest najbardziej utytułowaną wśród wszystkich reprezentacji urzędów marszałkowskich. W trzynastu edycjach mistrzowskich rozgrywek na trawie stawała na podium aż dziewięć razy, zdobywając trzykrotnie złoto, czterokrotnie srebro i dwukrotnie brąz.