Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

W miniony weekend na hali Globus w Lublinie rozegrany został pierwszy turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. Najlepsi okazali się siatkarze miejscowego LUK Lublin, którzy w finale, po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali WithU Verona Volley!

Turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, poświęcony jest najwybitniejszemu siatkarzowi wszech czasów Ambasadorowi Specjalnemu Województwa Lubelskiego Tomaszowi Wójtowiczowi i jest jednym z ważniejszych międzynarodowych turniejów klubowych w siatkówce mężczyzn organizowanych przed startem sezonu 2022/2023.  Rozpoczęcie zawodów poprzedziły uroczystości nadania hali Globus imienia najwybitniejszego lubelskiego siatkarza – Tomasza Wójtowicza.

Pierwszy turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wojtowicza był obsadzony mocnymi drużynami. 17 września w pierwszym półfinale LUK Lublin zmierzył się z mistrzem Niemiec Berlin Recycling Volleys. Po emocjonującej walce do finału awansował LUK Lublin. W niedzielę 18 września przeciwnikiem lubelskiej drużyny był włoski zespół WithU Verona Volley, który w półfinale okazał się lepszy od Barkom-Każany Lwów (3:1). Spotkanie finałowe wygrali siatkarze LUK Lublin 3:2.

Rozgrywki turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza śledzili Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i członek zarządu Zdzisław Szwed.