Departament Promocji, Sportu i Turystyki

 

6-7 września 2021 r. odbyło się wyjazdowe XII posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego IV kadencji.

Pierwszym punktem była wizyta studyjna w Józefowie miała na celu poznanie funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych jakimi są spółdzielnie socjalne, poznanie ich od kuchni, przy jednoczesnym poszerzeniu horyzontów
i kompetencji członków Rady, którzy zostali powitani przez Burmistrza Miasta i Gminy Józefów – Romana Antoniego Dziurę – postrzeganego nie tylko jako samorządowca, ale również znakomitego i aktywnego społecznika, który przyczynił się do powstania na tym terenie kilku spółdzielni socjalnych aktywujących mieszkańców, również z niepełnosprawnościami, oraz w sytuacjach, w których nie byłoby możliwości podjęcia pracy. Burmistrz przedstawił dorobek miasta i gminy Józefów w świetle aktywnie działających podmiotów ekonomii społecznej wypełniających przestrzeń życia publicznego, jak również o wspomniał o nowych planach, celach…

ludzie stojący i pozujący do zdjęcia

Członkowie Rady ze spotkania wyszli bogatsi o nową wiedzę z zakresu
Dobrych praktyk” przedstawionych w Józefowie na Roztoczu.

Następnie zgodnie z przyjętym ramowym planem odbyło się dwudniowe posiedzenie
z udziałem eksperta, które miało na celu określenie kompetencji, doświadczenia członków Rady, regulaminu i zasad współpracy, reprezentujących różne obszary życia społecznego, dostrzegających różne potrzeby, kierujących się różnymi priorytetami. Powyższe spotkanie będzie miało swoje odzwierciedlenie przy omówieniu projektu Programu współpracy SWL z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2022 rok, jak również przy zgłaszaniu propozycji do zmiany Regulaminu organizacyjnego Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego. 

zdjęcie przedstawia ludzi rozmawiających i wykonujących rożne zadania

Drugi dzień obfitował w doskonalenie pozytywnych relacji i otwartej komunikacji między członkami Rady, jako podstaw efektywnej współpracy; w określeniu perspektywy NGO i perspektywy JST, jako wspólnego pole działania, również w aspekcie epidemii SARS-CoV-2, zakończony treningiem rozwiązywania problemów i kreatywnego myślenia.