Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Rozpoczynamy konkurs fotograficzny i filmowy

Rozpoczynamy XIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego i IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Konferencja prasowa inaugurująca oba konkursy odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym 29 maja. Uczestniczyli w niej Marcin Szewczak Członek Zarządu Województwa Lubelskiego  dr hab. profesor KUL oraz Agnieszka Drozd – Bownik, p.o. Dyrektora Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki.

Zarówno konkurs fotograficzny jak i filmowy cieszą się coraz większą popularność. Z roku na rok przybywa zgłoszeń od osób z wielu regionów Polski. Tegoroczne konkursu odbywają się w szczególnym roku jubileuszu województwa lubelskiego.

– Województwo Lubelskie obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz,  550-lecie powstania. Przez ten okres na Lubelszczyźnie powstały wspaniałe zabytki i miejsca, które są naszymi turystycznymi atutami. To m.in. renesansowe miasto Zamość wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Stare Miasto i Zamek w Lublinie, Kazimierz Dolny, Janowiec, zespoły pałacowe w Kozłówce, w Puławach czy okolice Krasnegostawu coraz częściej nazywane Kraszczadami. Województwo Lubelskie to również bogactwo naturalne z dwoma parkami narodowymi i 17 parkami krajobrazowymi. Te niezwykle atrakcyjne tereny są doskonałe do uprawiania turystyki aktywnej – rowerowej, kajakowej  czy pieszej ale również do smakowania tradycyjnej kuchni regionalnej – mówił Członek Zarządu, dr hab. Marcin Szewczak – profesor KUL.

 Czekamy na Państwa prace, które mamy nadzieję, będą później inspiracją do odwiedzenia Lubelskiego i nawiążą do hasła „Lubelskie. Smakuj życie!”. Zarówno zdjęcia jak i filmy wykorzystamy do różnych form promocji województwa  lubelskiego w kraju jak i za granicą.

Pani dyrektor Agnieszka Drozd-Bownik przypomniała konkursowe kategorie oraz wysokość nagród dla laureatów.

– W obu konkursach we wszystkich kategoriach będą to karty zakupowe o wartości:   za I miejsca – 2000 zł,  II miejsca – 1500 zł,  III miejsca – 1000 zł. Dodatkowo w konkursie filmowym autorzy wyróżnionych filmów otrzymują nagrodę o wartości 500 zł. Konkurs fotograficzny odbywa się w trzech kategoriach: fotografia artystyczna – do tej kategorii kwalifikujemy zdjęcia zabytków i atrakcji, na które czekamy w związku z jubileuszem 550-lecia województwa Lubelskiego – a także przyroda oraz wydarzenie. W konkursie filmowym mamy dwie kategorie – filmy trwające do 15 sekund oraz od 15 sekund do 3 minut – powiedziała. 

Zaletą naszych konkursów, że do udziału w nich zapraszamy wszystkich twórców: amatorów, profesjonalistów i miłośników fotografii i filmu, bez ograniczeń wiekowych. – Na zdjęcia czekamy do 30 września, na filmy do 10 października. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące obu konkursów, w tym w jakiej formie należy przesyłać do nas zdjęcia  i filmy, regulaminy, karty zgłoszenia i pozostałe dokumenty znajdują się na stronie Departamentu Promocji Sportu i Turystyki.   

Ogłoszenie wyników obu konkursów oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas uroczystej Gali w grudniu tego roku.

do-pobraniaDO POBRANIA

XIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

IV Ogólnopolski Konkurs Filmowy

galeriaGALERIA