Departament Promocji, Sportu i Turystyki

2022 rok w Filharmonii Lubelskiej

We wtorek 4 stycznia 2022 roku w Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie odbyła się konferencja prasowa, na której dyrektor instytucji omówił nadchodzące wydarzenia za równo w samej filharmonii jak i poza jej granicami.

Konferencję prasową rozpoczął wspaniały występ artystów Yulii Bezushkevych– wiolonczela oraz Olega Bezushkevych – waltornia. Duet zaprezentował dwa utwory.

Dyrektor Filharmonii Lubelskiej Wojciech Rodek z niezwykłym entuzjazmem wypowiadał się o planach instytucji na 2022 rok. Jednym z ważniejszych punktów konferencji było tournée Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej po Stanach Zjednoczonych. Widownię z za Oceanu czeka 31 koncertów w 17 centralnych i wschodnich stanach USA (Floryda, Karolina Południowa, Karolina Północna, Wirginia, Maryland, Pensylwania, New York, Connectiket, Massachusetts, Vermont, Ohio, Indiana, Illinois, Wisconsin, Iowa, Kansas, Oklahoma).

Tournée lubelskich artystów wspiera Województwo Lubelskie, obecny na konferencji Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski z dumą podkreślił, że Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wspiera młodych, zdolnych artystów.

Filharmonia jak co roku otwiera się na najmłodszą część słuchaczy i organizuje ferie pt. „Muzyką malowane”, w tym warsztaty plastyczne dla młodzieży zagrożonej
wykluczeniem społecznym przy muzyce filharmoników lubelskich. Wdraża także nową autorską koncepcję dla malucha pt. „Symfonia lasu”.

Ważnym punktem konferencji był występ Miłosza Bachonko – akordeonisty, zwycięzcy TALENT SHOW-Węgry 2021 –„Wirtuozi V4+”, którego Filharmonia Lubelska wspiera w osiąganiu kolejnych sukcesów muzycznych na polskiej i światowej estradzie.

2022 rok w filharmonii będzie obfitować w koncerty, festiwale, recitale artystów z Polski i z zagranicy!