Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Biegowe Ultraroztocze

W krainie konika polskiego, czartów, legend i baśni biegacze spotkają się już po raz IV.  Tym razem w pierwszy weekend października. UltraRoztocze to ostatni tegoroczny przystanek biegowej trasy TourDeZbój.

Wśród malowniczych tras roztocza jesienią biegacze wystartują po raz pierwszy. Uczestnicy zawodów zmierzą się z 6 różnymi dystansami. Zaczynając od 10 km, przez 20 km, 30 km, dalej 60 km i 90 km, na 120 km kończąc. Dodatkowo można wystartować w 10 km marszu Nordic Walking oraz – co jest zupełną nowością – w 120 kilometrowym wyścig MTB.

Trasy zostały poprowadzone w taki sposób, aby każdy kto podejmie wyzwanie zobaczył to co najpiękniejsze na Roztoczu. Magię, naturę, prawdziwy las, niespotykaną nigdzie indziej, pełną folkloru polską wieś. Nie zabraknie koników, kolorowych przydrożnych kapliczek, tajemniczych wąwozów, wież widokowych wykonanych z miejscowego kamienia, samych kamieniołomów – w tym również tego największego na Roztoczu oraz owianego legendą Czarciego Pola. Będzie można poczuć klimat starej papierni Zamoyskich, nacieszyć oko urokami Roztoczańskiego Parku Narodowego, usłyszeć szum Tanwi i zajrzeć do Gargamela.

Sercem zawodów tym razem stanie się Krasnobród. Stąd ruszy bieg główny i to tutaj na każdego, bez względu na dystans będzie czekać meta, a na mecie zgodnie z tradycją medal.

Naszym biegom od zawsze towarzyszy jeden cel BIEGAĆ i POMAGAĆ – tegoroczna zbiórka środków finansowych zostanie przekazana dla 5 rodzin z miasta i gminy Krasnobród.

Szczegóły:

https://tourdezboj.com/ultraroztocze/