Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Spotkanie z zawodniczkami MKS Lublin Wicemistrzem Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej

W dniu 6 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyło się spotkanie z zawodniczkami MKS Lublin i ich trenerami oraz władzami klubu. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Jarosław Kwasek pogratulowali zdobycia Wicemistrzostwa Polski Juniorek Młodszych oraz przekazali zawodniczkom i trenerom pamiątkowe dyplomy.

Zawodniczki MKS Lublin wywalczyły srebrne medale Mistrzostw Polski na turnieju finałowym, który odbył się w dniach 24-25 maja br. w Lublinie w Hali Globus im. T. Wójtowicza z udziałem czterech najlepszych drużyn w kraju: MKS Lublin, Korona Handball Kielce, SPR Gdynia, UKPR Agrykola Warszawa.

W pierwszym meczu półfinałowym 24 maja br.  UKPR Agrykola Warszawa pokonała Koronę Handball Kielce 29:18.

W drugim półfinale MKS Lublin wygrał z SPR Gdynia 34:26. W finale 25 maja br. MKS Lublin uległ drużynie UKPR Agrykola Warszawa 35:28. Po brązowe medale sięgnęły szczypiornistki Korony Handball Kielce, pokonując gdyński SPR 27:22.

Wielkie gratulacje dla zawodniczek i trenerów!