Departament Promocji, Sportu i Turystyki

ROZTOCZE GOŚCIŁO ULTRA-BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

UltraRoztocze 2021 jak co roku przyciągnęło rzesze biegaczy i kibiców w malowniczy region Roztocza. Tysiąc amatorów biegów ultra rywalizowało na dystansach 10, 20, 30, 60, 90 oraz 120 kilometrów. Ten najdłuższy dystans pokonywali również rowerzyści w kategorii MTB.  

Biegacze i rowerzyści z kategorii 120 km, swoje zmagania z roztoczańskimi szlakami rozpoczęli w sobotę 2 października o 4:00 rano w Parku Miejskim w Zwierzyńcu. Zawodnicy kolejno z kategorii 90, 60, 30, 20 i 10 km startowali od 6:00 rano w godzinnych odstępach między kategoriami biegu. Umiejscowienie linii startu było rozłożone na całym obszarze Roztocza od Józefowa, przez Susiec, Krasnobród po Zwierzyniec. Biegacze z kategorii od 10 – 60 km oraz rowerzyści MTB zamknęli zawody jeszcze tego samego dnia. Natomiast najwytrwalsi zawodnicy kategorii 90 i 120 km pojawili się na mecie następnego dnia około 2:00 w nocy. W niedzielne popołudnie nastąpiło oficjalne zakończenie zawodów i dekoracja zwycięzców UltraRoztocza.

Zwierzyniec, który w tym roku był centrum imprezy, przyjął i ugościł zawodników wspaniałą pogodą, pysznym jedzeniem i wyjątkową atmosferą. Roztocze to miejsce, które trzeba odwiedzić i poczuć, a cykl biegów Tourdezbój umożliwia tę przygodę dwa razy w roku – kolejna edycja już w styczniu 2022 roku!

Partnerem biegu było Województwo Lubelskie. Za organizację wydarzenia odpowiadała Fundacja „Na Ratunek” w partnerstwie z gminą: Krasnobród, Zwierzyniec, Józefów, Susiec oraz Tereszpol.