Departament Promocji, Sportu i Turystyki

PODSUMOWANIE TOUR DE POLOGNE NA LUBELSZYŹNIE

78. edycja Tour de Pologne przeszła już do historii. W czwartek 21 października w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się podsumowanie przejazdu 78. Tour de Pologne przez Lubelszczyznę.

Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości m. in. organizatora Tour de Pologne Czesława Langa oraz Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisława Szweda, zaprezentowano film podsumowujący Tour de Pologne na Lubelszczyźnie.

Tegoroczna edycja wyścigu kolarskiego rozpoczęła się 9 sierpnia traktem prowadzącym z Lublina do Chełma. Pierwszy etap wyścigu prezentował trasę o wysokim poziomie trudności i długości, liczyła aż 216 kilometrów! Drugi etap zmagań prowadził, przez lubelskie regiony od Zamościa do Przemyśla. Trasa była krótsza, liczyła około 200 kilometrów. Kolarze rywalizowali ze sobą na krętych i górzystych ulicach Polski Wschodniej aż do 15 sierpnia.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie pamiątkowych grawertonów przedstawicielom władz miast oraz służbom mundurowym za pomoc w organizacji i zabezpieczaniu przejazdu 78. Tour de Pologne. Pamiątkowe tablice wręczył główny organizator wyścigu Czesław Lang.