Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Finał LOTTO 3×3 Liga za nami

24 – 25 lutego w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie został rozegrany drugi turniej kwalifikacyjny i wielki finał LOTTO 3×3 Ligi.  W sobotnim finale LOTTO 3×3 Ligi zwyciężyła Legia LOTTO 3×3 Warszawa! Trzy osobowy zespół z Warszawy pokonał Tauron GTK Gliwice 21:19. Trzecie miejsce zajęła Suzuki Arka Gdynia, która okazała się lepsza od Rawlplug Sokoła Łańcut. MVP został wybrany Arkadiusz Kobus.

W koszykówkę 3×3 mecz rozgrywany jest na specjalnej nawierzchni o wymiarach 15×11 metrów. Na parkiecie występują dwie trzyosobowe drużyny, które mogą korzystać z dodatkowego

rezerwowego. Każda akcja może trwać maksymalnie 12 sekund. Mecz kończy się, gdy jeden z zespołów zdobędzie 21 punktów lub upłynie czas 10 minut. Koszykówka 3×3 jest sportem olimpijskim.

Weekendowy mecz dostarczył kibicom wielu emocji, zwłaszcza fanom lubelskiej drużyny. Polski Cukier Start musiał w ćwierćfinale radzić sobie tylko z trzema zawodnikami, co świetnie wykorzystała Legia LOTTO 3×3 i wygrała 21:14. Świetną formę w tym turnieju potwierdzał Rawlplug Sokół, który poradził sobie z młodą drużyną Trefla Sopot – 21:17. Ostatecznie do wielkiego finału awansowali Legia LOTTO 3×3 Warszawa i Tauron GTK Gliwice, a trzecie miejsce zajęła Suzuki Arka Gdynia.

Nagrodę dla zwycięzców wręczali Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, przedstawiciel Totalizatora Sportowego Karolina Jagodzińska, właściciela marki LOTTO oraz Prezes Polskiej Ligi Koszykówki i Polskiego Związku Koszykówki Radosław Piesiewicz.

Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie.