Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Antonina Campi Opera Masterclass 2021

W ten weekend rozpoczynają się warsztaty wokalne „Antonina Campi Opera Masterclass” organizowane w ramach Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów.

Warsztaty Antonina Campi Opera Masterclass 2020, fot. Przemysław Gąbka

Projekt realizowany jest nieprzerwanie od 2017 roku. Warsztaty w ramach konkursu wokalnego są jedyną w Polsce platformą artystyczną łączącą profesjonalny świat operowy z konsekwentną edukacją muzyczną na każdym poziomie. W ciągu czterech lat realizacji tych wydarzeń, w Lublinie zagościli artyści i twórcy z ponad 25 krajów świata!

Tegoroczna edycja warsztatów wokalnych „Antonina Campi Opera Masterclas” rozpocznie się 9 i potrwa do 14 października. Przez tydzień w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, profesjonaliści ze świata opery stworzą pewnego rodzaju dialog artystyczny z młodymi absolwentami uczelni muzycznych, uczniami lubelskich szkół oraz publicznością.

Warsztaty wokalne poprowadzą: Mikołaj Zalasiński, baryton o międzynarodowej renomie występujący na najważniejszych scenach Europy i Polski, Katarzyna Trylnik, śpiewaczka i pedagog współpracująca z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz Ewa Vesin, dyrektor artystyczna Konkursu i solistka. Artystom towarzyszyć będą uznani pianiści-korepetytorzy: Justyna Skoczek, Olga Tsymbaluk i Mischa Kozłowski.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia będzie koncert finałowy w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie – 14 października o godzinie 18:00. Wydarzenie jest bezpłatne, bilety wstępu na koncert można odebrać w kasie Centrum Spotkania Kultur.

Wydarzenie Antonina Campi Opera Mastereclass 2021, na które zapraszają Centrum Spotkania Kultur i Stowarzyszenie im. Richarda Straussa, bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.


Koncert finałowy Antonina Campi Opera Masterclass 2020, fot. Przemysław Gąbka