Departament Promocji, Sportu i Turystyki

XI Lubelska Gala Turystyki

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna z okazji XLII Światowego Dnia Turystyki w dniu 10 listopada 2021 r. zorganizowała XI Lubelską Galę Turystyki, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.  Zarząd Województwa Lubelskiego reprezentowali: wicemarszałek Michał Mulawa oraz członek zarządu Zdzisław Szwed, który podziękował uczestnikom za zaangażowanie i wkład w rozwój gospodarczy, społeczny i turystyczny regionu lubelskiego.

XI Lubelska Gala Turystyki to najważniejsze turystyczne wydarzenie w województwie lubelskim obchodzone z okazji Światowego Dnia Turystyki. Lubelska Gala Turystyki to jest obchodzona z okazji Światowego Dnia Turystyki, warto przypomnieć że tegoroczne ogólnopolskie obchody odbyły się również w naszym województwie – w Chełmie. To idealny moment, aby zgromadzić przedstawicieli środowiska turystycznego w jednym miejscu i wspólnie świętować długoletnią współpracę na rzecz turystyki.

Podczas wydarzenia nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2021” oraz zostały wręczone nagrody.

Lista laureatów:

I miejsce: Zoom Natury w Janowie Lubelskim

II miejsce: Pensjonat Uroczysko Zaborek w Kolonii Janów Podlaski

III miejsce: Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej

Nagroda Internautów: Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu

Wyróżnienia:

  • Nocne Zwiedzanie Kazimierza
  • Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu
  • Rekonstrukcja Bitew pod Tomaszowem Lubelskim
  • Miejscowość Siedliska w Gminie Lubycza Królewska
  • Park Żywiołów Archipelagu Roztocze w miejscowości Budy