Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Lubelskie w sieci


Wędrowne motyle odkrywają polski Eden

Anna i Marcin Nowakowie, znani podróżnicy, autorzy poradnika „Podróżuj lepiej”, kochają wschodnie klimaty. Ich autorski blog „Gdzie wyjechać.pl”, śledzony przez ponad 100 tys. fanów i odbiorców, kieruje do wielu miejsc Polski, także tej Wschodniej, gdzie można znaleźć, i poczuć, polski Eden.

Autorzy proponują kilka wypraw szlakiem Wielokulturowego Nurtu Bugu, który został przed paru laty wyróżniony główną nagrodą w konkursie EDEN – na najlepsze europejskie destynacje turystyczne. Nieważne o jakiej porze roku tu przyjedziemy. Odpoczynek i wytchnienie odnajdziemy tu zawsze, nawet jeśli będziemy tu krótko – podkreślają. 

https://gdziewyjechac.pl/45925/podroz-biegiem-wielokulturowego-nurtu-bugu-oto-polski-eden.html

Podróżnicy odwiedzili też m.in. Roztocze Środkowe i Zachodnie, zaglądając do bardzo wielu bardziej i mniej znanych miejsc, zachwycając się tym regionem. Jak samo przyznają Roztocze kumuluje w sobie wszystkie najlepsze cechy krainy, do której chce się uciec, zresetować, poczuć czar dawnej Polski, która zanika.

https://gdziewyjechac.pl/38508/co-warto-zobaczyc-na-roztoczu.html


Blog podróżniczy znad Bugu i Wisły  

Karolina Siwkiewicz – finalistka I Ogólnopolskich Mistrzostw Blogerów, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną, zaprezentowała na swoim  blogu „Love-Krowe” piękną i dziką Dolinę Bugu. Z mężem Arkiem i mopsem Toudim uwielbiają wyprawy dalekie i bliskie, podczas których odkryli m.in. Bug, Wisłę, Kazimierz Dolny, Lasy Janowskie, Puszczę Solską.

Jak przyznaje, najważniejsze jest dla nich spędzanie czasu ze sobą, odkrywanie dzikich miejsc i kontakt z przyrodą. Nad Bugiem zachwycili się cudami przyrody, ale też wielokulturowością tego regionu. Podziwiali mieniące się w słońcu kopuły cerkwi, poznali tradycję sławatyckich Brodaczy i próbowali smakołyków w magicznym Uroczysku Zaborek.
O swoich podróżach opowiadali na różnych spotkaniach w Lublinie – podczas festiwalu Kontynenty w Centrum Spotkań Kultur, w Klubie Globtrotera w Centrum Kultury, a także na antenie Radia Lublin w programie „Podróże małe i duże”.

http://love-krowe.pl/2018/08/01/ten-za-lukiem-rzeki-swiat-splyw-bugiem-po-lubelszczyznie/


 

Miejsca z duszą według Mikołaja Cichomskiego

Jestem kolekcjonerem wspomnień i zależy mi na tym, żeby Twój wyjazd też wywołał mnóstwo pozytywnych emocji – zapewnia autor bloga „Życie w podróży”. I proponuje wyprawy zarówno po Europie, Bliskim Wschodzie czy Afryce, jak i na Roztocze, Polesie, w Lasy Janowskie.

Rodzimych lubelskich kierunków jest więcej, a Mikołaj Cichomski proponował je turystom w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Blogerów POT. Kto już wejdzie głębiej w „Życie w podróży” napotka coś szczególnego – miejsca z duszą, czyli oryginalne pensjonaty oferujące dużo, dużo więcej niż wygodny nocleg. A można je znaleźć na przykład w Lasach Janowskich, na Roztoczu, nad Bugiem…

https://zyciewpodrozy.pl/polska/


Kulinarne wędrówki po regionie.

Bardzo smaczny blog z kulinarnych wędrówek po Lublinie, jego okolicach oraz wielu innych miejscach regionu, z przewagą turystycznego trójkąta: Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy.

Blisko 220 odwiedzonych i opisanych restauracji, barów, jadłodajni, smażalni, winiarni… Do tego recenzje z kulinarnych wydarzeń (jak doroczny konkurs „Nasze kulinarne dziedzictwo”) oraz sezonowe rankingi i zestawienia np. najlepszych lodziarni. Blog „czy smakuje” Katarzyny i Piotra Ginalskich może przypaść do gustu (i smaku) wielu odbiorcom.

Piotr Ginalski, dziennikarz, recenzent kulinarny i, jak sam przyznaje, dyplomowany kucharz, z wielką pasją drąży temat dobrej kuchni regionu i przyjaznych miejsc, w których można się z nią spotkać. W kulinarnych wędrówkach towarzyszy mu  Katarzyna Ginalska, wrażliwa smakoszka i wytrawna fotografka, wzbogacająca recenzje zdjęciami opisywanych potraw.

I co ważne, autorzy bloga nie koncentrują się wyłącznie na Lublinie, w którym odwiedzili dziesiątki lokali Starego Miasta, Śródmieścia, a czasem nieco bardziej odległych dzielnic. Polecają też smaczną kuchnię zarówno w bliskich okolicach miasta (Zemborzyce, Krężnica, Lipniak, Jakubowice, Dębówka), jak i popularnych miejscowościach turystycznych, m.in. w Kazimierzu Dolnym, Janowcu, Nałęczowie, Wąwolnicy, czy Puławach.

http://czysmakuje.blogspot.com/


Każdy z nas ma swój wymarzony „koniec świata”

Ewelina Gac od pięciu lat szuka miejsca, w którym chciałaby spędzić resztę życia. Znalazła już nie jeden koniec świata, ale wciąż poszukuje tego jedynego miejsca na ziemi. Swoimi odkryciami dzieli się na blogu „W poszukiwaniu końca świata”.

Blog podróżniczy oferuje nie tylko wpisy dotyczące atrakcji w różnych regionach świata, ale także poradniki związane z organizacją podróży. Od cen hoteli czy jedzenia, przez teksty traktujące o podjęciu pracy w konkretnym regionie.

https://wposzukiwaniu.pl/

Ewelina odwiedziła naszą wspaniałą Lubelszczyznę, a konkretnie Roztocze. Jak przyznaje sama, zakochała się w tej magicznej krainie. Wpis prezentuje piękno natury, parki, rezerwaty przyrody, a także miasteczka, w których króluje tradycja i pyszna kuchnia. Od Janowa Lubelskiego po Zwierzyniec.

https://wposzukiwaniu.pl/roztocze-atrakcje/


Odkryj świat pełen kolorów

Karolina i Piotrek na co dzień mieszkają na słonecznej Malcie, ale w każdej wolnej chwili ruszają w podróże do innych krajów z plecakami, szukając miejsc poza szlakiem, nieoczywistych, a jakże pięknych. Ich wędrówki toczą się także szlakami pięknej Polski.

Blog oferuje mnóstwo inspiracji, pozytywnej energii, praktycznych porad, przewodników jak podróżować i zwiedzać świat pracując na etacie, cieszyć się życiem i odkrywać najpiękniejsze zakątki świata!

https://rudeiczarne.pl/

Rudeiczarne odwiedzili jeden z bardziej zalesionych regionów Lubelszczyzny – Janów Lubelskich. Zabrali nas w niesamowitą wycieczkę do samego Janowa Lubelskiego, Lasów Janowskich, na łono przyrody, ale także śladem lokalnych tradycji, historii, ciekawostek.

https://rudeiczarne.pl/janow-lubelski-lasy-janowskie-co-zobaczyc/


Poznaj Lubelszczyznę w 20 prostych krokach!

Natalia wraz rodziną przemierza kraj w poszukiwaniu ciekawych miejsc, nowych kulinarnych smaków i doznań. Pokazuje jak wędrować z małymi towarzyszami podróży, tak aby nawet maluchy znalazły pierwiastek zabawy w odkrywaniu nowych miejsc.

https://www.tasteaway.pl/

Taste Away wybrali się na podbój województwa lubelskiego. Zbadali szlaki Poleskiego Parku Narodowego, nie tylko malowniczą, dydaktyczną ścieżkę, ale także kanon kulinarnych przysmaków Urszulina. Wybrali się w podróż kajakiem po Bugu, po drodze spotkali urocze alpaki, dotarli aż na południowy wschód Lubelszczyzny, gdzie historia została zaklęta w skale. Wpis na blogu zawiera tak wiele ciekawych informacji o regionie Lubelskim, że zaciekawią nie tylko turystów przybywających na wschód Polski, ale i rodowitych mieszkańców województwa.

https://www.tasteaway.pl/smak-rodzinnych-wypraw-20-rzeczy-ktore-musisz-zrobic-na-lubelszczyznie/  


Kamperem przez Roztocze

Myśleliście kiedyś by wybrać się w beztroską podroż kamperem przez Lubelszczyznę? Jeśli tak to mamy dla Was dobrą wiadomość. Aldona i Daniel pokażą Wam gdzie na Roztoczu zawitać kamperem i nie tylko. 

Kamper Maniacy wybrali się w dziką podróż po polskiej Toskanii, jednego z najsłoneczniejszych regionów w Polsce. Zawitali w sercu Roztocza – Zwierzyńcu, kościółku na wodzie i nie tylko! Zabrali nas w niesamowitą podróż pełną zielonych widoków, prezentując piękno Lubelszczyzny!

https://kampermaniak.pl/magiczne-roztocze-kamperem-i-nie-tylko-smakuj-lubelskie/