Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Lubelskie w sieci


Wędrowne motyle odkrywają polski Eden

Anna i Marcin Nowakowie, znani podróżnicy, autorzy poradnika „Podróżuj lepiej”, kochają wschodnie klimaty. Ich autorski blog „Gdzie wyjechać.pl”, śledzony przez ponad 100 tys. fanów i odbiorców, kieruje do wielu miejsc Polski, także tej Wschodniej, gdzie można znaleźć, i poczuć, polski Eden.

Autorzy proponują kilka wypraw szlakiem Wielokulturowego Nurtu Bugu, który został przed paru laty wyróżniony główną nagrodą w konkursie EDEN – na najlepsze europejskie destynacje turystyczne. Nieważne o jakiej porze roku tu przyjedziemy. Odpoczynek i wytchnienie odnajdziemy tu zawsze, nawet jeśli będziemy tu krótko – podkreślają. 

https://gdziewyjechac.pl/45925/podroz-biegiem-wielokulturowego-nurtu-bugu-oto-polski-eden.html

Podróżnicy odwiedzili też m.in. Roztocze Środkowe i Zachodnie, zaglądając do bardzo wielu bardziej i mniej znanych miejsc, zachwycając się tym regionem. Jak samo przyznają Roztocze kumuluje w sobie wszystkie najlepsze cechy krainy, do której chce się uciec, zresetować, poczuć czar dawnej Polski, która zanika.

https://gdziewyjechac.pl/38508/co-warto-zobaczyc-na-roztoczu.html


Blog podróżniczy znad Bugu i Wisły  

Karolina Siwkiewicz – finalistka I Ogólnopolskich Mistrzostw Blogerów, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną, zaprezentowała na swoim  blogu „Love-Krowe” piękną i dziką Dolinę Bugu. Z mężem Arkiem i mopsem Toudim uwielbiają wyprawy dalekie i bliskie, podczas których odkryli m.in. Bug, Wisłę, Kazimierz Dolny, Lasy Janowskie, Puszczę Solską.

Jak przyznaje, najważniejsze jest dla nich spędzanie czasu ze sobą, odkrywanie dzikich miejsc i kontakt z przyrodą. Nad Bugiem zachwycili się cudami przyrody, ale też wielokulturowością tego regionu. Podziwiali mieniące się w słońcu kopuły cerkwi, poznali tradycję sławatyckich Brodaczy i próbowali smakołyków w magicznym Uroczysku Zaborek.
O swoich podróżach opowiadali na różnych spotkaniach w Lublinie – podczas festiwalu Kontynenty w Centrum Spotkań Kultur, w Klubie Globtrotera w Centrum Kultury, a także na antenie Radia Lublin w programie „Podróże małe i duże”.

http://love-krowe.pl/2018/08/01/ten-za-lukiem-rzeki-swiat-splyw-bugiem-po-lubelszczyznie/


 

Miejsca z duszą według Mikołaja Cichomskiego

Jestem kolekcjonerem wspomnień i zależy mi na tym, żeby Twój wyjazd też wywołał mnóstwo pozytywnych emocji – zapewnia autor bloga „Życie w podróży”. I proponuje wyprawy zarówno po Europie, Bliskim Wschodzie czy Afryce, jak i na Roztocze, Polesie, w Lasy Janowskie.

Rodzimych lubelskich kierunków jest więcej, a Mikołaj Cichomski proponował je turystom w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Blogerów POT. Kto już wejdzie głębiej w „Życie w podróży” napotka coś szczególnego – miejsca z duszą, czyli oryginalne pensjonaty oferujące dużo, dużo więcej niż wygodny nocleg. A można je znaleźć na przykład w Lasach Janowskich, na Roztoczu, nad Bugiem…

https://zyciewpodrozy.pl/polska/


Kulinarne wędrówki po regionie.

Baaardzo smaczny blog z kulinarnych wędrówek po Lublinie, jego okolicach oraz wielu innych miejscach regionu, z przewagą turystycznego trójkąta: Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy.

Blisko 220 odwiedzonych i opisanych restauracji, barów, jadłodajni, smażalni, winiarni… Do tego recenzje z kulinarnych wydarzeń (jak doroczny konkurs „Nasze kulinarne dziedzictwo”) oraz sezonowe rankingi i zestawienia np. najlepszych lodziarni. Blog „czy smakuje” Katarzyny i Piotra Ginalskich może przypaść do gustu (i smaku) wielu odbiorcom.

Piotr Ginalski, dziennikarz, recenzent kulinarny i, jak sam przyznaje, dyplomowany kucharz, z wielką pasją drąży temat dobrej kuchni regionu i przyjaznych miejsc, w których można się z nią spotkać. W kulinarnych wędrówkach towarzyszy mu  Katarzyna Ginalska, wrażliwa smakoszka i wytrawna fotografka, wzbogacająca recenzje zdjęciami opisywanych potraw.

I co ważne, autorzy bloga nie koncentrują się wyłącznie na Lublinie, w którym odwiedzili dziesiątki lokali Starego Miasta, Śródmieścia, a czasem nieco bardziej odległych dzielnic. Polecają też smaczną kuchnię zarówno w bliskich okolicach miasta (Zemborzyce, Krężnica, Lipniak, Jakubowice, Dębówka), jak i popularnych miejscowościach turystycznych, m.in. w Kazimierzu Dolnym, Janowcu, Nałęczowie, Wąwolnicy, czy Puławach.

http://czysmakuje.blogspot.com/