Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Sukcesy naszych reprezentantów podczas Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej

Trwa 67. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej, którego organizatorem jest Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Zawody rozpoczęły się 8  i potrwają do 11 sierpnia, rozgrywane są na terenie naszego województwa.

Pierwszy dzień był jednocześnie Mistrzostwami Polski Zrzeszenia LZS w wyścigu ze startu wspólnego, w których świetnie zaprezentowali się kolarze  z drużyny „Lubelskie Perła Polski Cycling Team”. Złotym medalistą został Franciszek Kaczorowski, na drugim stopniu podium stanął Mikołaj Szulik, a Paweł Więczkowski wywalczył szóste miejsce.

W dniu dzisiejszym odbędą się dwa etapy, w tym jazda indywidualna na czas. Pierwszy z nich biegnie przez Żdanów – Szewnia Górna – Żdanów (19km), zaś drugi przez Zamość/ Kalinowice – Suchowola – Krasnobród – Tomaszów – Susiec – Ciotusza St. – Długi Kąt – Józefów – Józefów Roztoczański – Górniki – Stanisławów – Krasnobród – Zdanów – Zamość (125km).