Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Ruszył IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie!”

Dziś (19.06.2020 r.) odbyła się wideokonferencja prasowa inaugurująca IX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszą fotografię z Regionu Lubelskiego. Przygotowaliśmy cenne nagrody! Wybierz #KierunekLubelskie i utrwal wyjątkowe chwile.

Do odwiedzenia Regionu Lubelskiego i udziału w konkursie zapraszał Michał Mulawa Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. Marszałek przypomniał o tym, że w dotychczasowych edycjach otrzymaliśmy blisko 3500 zdjęć. Na każdym z tych zdjęć odkrywamy piękno naszego regionu. W ubiegłym roku uczestnicy nadesłali rekordową ilość zdjęć –  blisko 950. Większość autorów pochodziła spoza Lubelszczyzny, co nas bardzo cieszy – dodał Marszałek Mulawa. Poinformował także o bardzo atrakcyjnych tegorocznych nagrodach.

Obecny na konferencji Piotr Maciuk – przewodniczący jury a jednocześnie członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga przyznał, że autorzy nadsyłają coraz ciekawsze fotografie. Oczekujemy na zdjęcia wszelkie. Robione od serca zarówno telefonem komórkowym jak i profesjonalnym aparatem. Mam tylko jedną prośbę, starajcie się Państwo jak najmniej używać filtrów zwłaszcza instagramowych – mówił Piotr Maciuk.

Fotografie należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście (obowiązuje ten sam adres):

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego,
Departament Promocji, Sportu i  Turystyki,
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
(z dopiskiem na kopercie: „KONKURS FOTOGRAFICZNY”).

Na fotografie czekamy do 30 października br. Ogłoszenie wyników odbędzie się na początku grudnia 2020 roku. Wszystkie informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajdują się w zakładce Promocja > Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny


Relację z wideokonferencji można obejrzeć na Facebooku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego pod linkiem: https://www.facebook.com/watch/live/?v=1182488288754179


 

Jak się zgłosić?

Karta zgłoszenia i Regulamin