Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Lublin-Lwów

„Lublin- Lwów” to tytuł wystawy polskich i lwowskich artystów, która będzie prezentowana w Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Przy Bramie” przy ul. Grodzkiej 34/36 w Lublinie. Ekspozycję można oglądać w dniach od 6 do 25 listopada.

Wydarzenie będzie okazją do prezentacji artystycznych dokonań środowiska malarzy lwowskich, zwłaszcza malarzy polskiego pochodzenia. Wspólną wystawę będzie można obejrzeć dzięki wznowieniu współpracy kulturalnej członków TPSP w Lublinie i Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Własna Strzecha”.

Na wystawie zostaną wyeksponowane 44 obrazy 39 malarzy, w tym 16 ze Lwowa. Artyści lwowscy zaprezentują 21 prac, których motywem przewodnim jest architektura znana z historii Lwowa. Ukazują one piękno i niepowtarzalność miasta oraz jego zabytki i infrastrukturę. Tematem prac lubelskich artystów są ciekawe zaułki Starego Miasta w Lublinie, fragmenty architektury oraz panoramy miasta i  okolic.

Ekspozycji będą towarzyszyły spotkania z wybitnymi przedstawicielami kultury ze Lwowa, połączone z odczytami i prelekcjami na temat sztuki. Zaplanowane zostało także wspólne zwiedzanie lubelskich zabytków, galerii oraz nowej infrastruktury miasta i regionu min. Kozłówki. Wspólna wystawa obu środowisk lubelskiego i lwowskiego będzie okazją do promocji walorów województwa lubelskiego.

Wystawę objął Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

PLAKAT_Lublin-Lwow