Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie!” rozstrzygnięty

Dziś poznaliśmy laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!

Podczas uroczystości, która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym tegoroczną edycję konkursu podsumowali: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa oraz Piotr Maciuk – przewodniczący jury, wieloletni fotografik członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga. We wręczaniu nagród zwycięzcom wspierali ich pozostali członkowie jury Jacek Zaim – członek Fotoklubu RP oraz Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP; Mikołaj Majda – fotografik prasowy i reklamowy z Agencji Ivent Mikołaj Majda oraz Monika Pilecka – zastępca kierownika Oddziału Promocji Województwa i Projektów Promocyjnych  w Departamencie Promocji, Sportu i Turystyki UMWL.  

Oto laureaci IX Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!
W kategorii fotografia artystyczna:

I nagroda o wartości 2000 zł Kinga Hendzel – za zdjęcie „Lublin – Stare Miasto”

II nagroda o wartości 1000 zł Jan Dragan – za zdjęcie „Jesienna wyspa”

III nagroda o wartości 500 zł Katarzyna Wereniewicz – za zdjęcie „Jeleń przeprawiający się przez Bug”

 

Wyróżnienia zestawy upominków otrzymali :

Artur Georgiew – za zdjęcie „Koń w stajni”, Monika Gołoś – za zdjęcie „Pierwsza letnia pełnia księżyca i bocian”, Elżbieta Krysińska – za zdjęcie „Czapla o wschodzie słońca nad Zalewem Zemborzyckim”, Jolanta Małyska – za zdjęcie „Żurawie o świcie”, Antoni Sarba – za zdjęcie „Chmura burzowa podczas wschodu słońca”,

Wyróżnienia honorowe:

Mikołaj Stasiak – za zdjęcie „Wspinaczka”, Artur Georgiew – „Koń na wybiegu”, Damian Pankowiec – za zdjęcie „Ruiny cerkwi w Kniaziach” i „Biłgorajska nuta”, Grzegorz Nowacki – za zdjęcie „Grodzisko Żmijowiska o poranku”.

 

W kategorii fotografia reportażowa:

I nagroda o wartości 2000 zł  Mirosław Bajkowski – za zdjęcie „Sójki”

II nagroda o wartości 1000 zł Kinga Hendzel – za zdjęcie „Czasem słońce, czasem deszcz”

III nagroda o wartości 500 zł Małgorzata Szczygielska – za zdjęcie „Odpoczynek”

Wyróżnienia otrzymali:

Piotr Jaruga – za zdjęcie „Fabula Rasa”, Bartłomiej Wójtowicz – za zdjęcie „Wędkarze nad jeziorem Firlej”,  Katarzyna Wereniewicz – za zdjęcie „Łoś na spacerze”, Agnieszka Gąska – za zdjęcie „Kowal przy Wieży Ariańskiej w Wojciechowie”, Andrzej Teleon – za zdjęcie „Proszę odebrać, bo zwrotów nie przyjmuję”. 

Wyróżnienia honorowe:

Piotr Jaruga – za zdjęcia „Fabula Rasa” i „Instalacja na Noc Kultury 2020 w Lublinie”, Wiesław Jabłoński – za zdjęcie „Łoś w okolicach Poleskiego Parku Narodowego”.

Na konkurs napłynęły, w wymaganym terminie do 30 października 2020 r. łącznie 103 zgłoszenia zawierające 491 fotografii. Zgłoszenia nadeszły z różnych miejscowości regionu lubelskiego, ale także z województw: dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, wielkopolskiego.