Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Kolejni Olimpijczycy odwiedzili Marszałka

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie gościliśmy kolejną grupę Olimpijczyków z Tokio wraz z ich trenerami.

  • Aleksandra Mirosław – wspinaczka sportowa, Klub Wspinaczkowy Kotłownia Lublin, trener Mateusz Mirosław,
  • Laura Bernat – pływanie, KU AZS UMCS Lublin, trener Sławomir Pliszka,
  • Konrad Czerniak – pływanie, KU AZS UMCS Lublin, trener Piotr Kasperek.

Marszałek przekazuje zawodnikowi okolicznościowy czek

Olimpijczycy spotkali się z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim, który przekazał sportowcom okolicznościowe czeki finansowe i podziękowania za udział w XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich – Tokio 2020. Warto wspomnieć, że podczas tegorocznych IO Aleksandra Mirosław ustanowiła rekord świata w swojej koronnej konkurencji- wspinaczce na czas, osiągając – 6,84 sekundy. W finale zajęła 4 miejsce z taką samą ilością punktów co trzecia Akiyo Noguchi, ponieważ przegrała z Japonką w dwóch z trzech konkurencji.

Laura Bernat przyjeżdżając do Tokio jako „świeżo upieczona” Mistrzyni Europy Juniorek,w półfinale na 200 m stylem grzbietowym uzyskała czas 2:12,86 nie dający awansu do finału, a jej klubowy kolega Konrad Czerniak w eliminacjach na 50 m stylem dowolnym uzyskał czas 22,33 nie kwalifikując się do następnej rundy. Konrad stratował również
w eliminacjach 4×100 m stylem dowolnym, lecz i sztafeta nie uzyskała dalszej kwalifikacji. Trzymamy kciuki za naszych sportowców na kolejnej Olimpiadzie za trzy lata w Paryżu.

Marszałek przekazuje zawodnikowi okolicznościowy czek