Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Rozpoczyna się cykl Sierpniowych Jarmarków – Jarmark Lubelski

Od soboty 1.08.2020r. w zrewitalizowanej hali Fabryki Wag przy ul. Lubartowskiej 77 w Lublinie rozpoczyna się cykl 4 Sierpniowych jarmarków,  promujących Lubelszczyznę jako źródło zdrowych warzyw i owoców od lokalnych rolników.

Wydarzenia promowane pod wspólnym tytułem „Sierpniowe Jarmarki – Jarmark Lubelski”, których Partnerem jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj życie!”, zostały objęte Honorowym Patronatem Pana Marszałka Jarosława Stawiarskiego.
Cykl obejmuje 4 spotkania w sobotnie przedpołudnia (w godz. 7.30 – 12.00), skupione wokół następujących motywów przewodnich:

01.08.2020 – Jarmark pomidorowy

08.08.2020 – Jarmark śliwkowo – aroniowy

22.08.2020 – Jarmark marchewkowy

29.08.2020 – Jarmark jabłkowo – gruszkowy.

                Sprzedaży wyrobów spożywczych i rękodzielniczych tradycyjnie będą towarzyszyły pokazy, warsztaty i degustacje. Zróżnicowana oferta z pewnością ma szansę trafić nie tylko do dorosłych, ale także do najmłodszych. A szczególnie aktywnym klientom i pasjonatom kuchni zaproponujemy konkurs „Danie z bohaterem” – na najbardziej oryginalny przepis z wykorzystaniem zdrowych produktów dostępnych podczas Jarmarku.

Na Jarmarku Lubelskim od 5 lat co tydzień goszczą rolnicy i producenci żywności oraz artyści z Lubelszczyzny. Obecnie współtworzy go ponad 60 wystawców. Specjalna sierpniowa edycja jest adresowana zarówno do Lublinian, jak i gości – turystów krajowych i zagranicznych odwiedzających nasz region i jego stolicę. Wierzymy, że będzie dodatkową atrakcją jako jedna z wizytówek Lubelszczyzny.

Otwarty charakter hali jarmarkowej oraz jej duża powierzchnia istotnie ułatwiają zachowanie reżimu sanitarnego. Organizatorzy zapewniają płyny do dezynfekcji i w razie potrzeby rękawiczki jednorazowe.

Serdecznie zapraszamy!