Departament Promocji, Sportu i Turystyki

MECZ KWALIFIKACYJNY DO MISTRZOSTW ŚWIAT POLSKA-NIEMCY ROZEGRANY!

28 listopada o godzinie 20:00 na hali Globus w Lublinie odbył się mecz kwalifikacyjny do mistrzostw świata Polska – Niemcy.Mecz koszykówki, polski zawodnik rzuca piłkę do kosza.

Reprezentacje obu drużyn zaprezentowały znakomite składy koszykarskie, Polska reprezentowana przez: Schenka, Balcerowskiego, Zyskowskiego, Garbacza, Gielo, Kolende, Mazurczaka, Ponitka, Dziewa, Karolaka i Olejniczaka. Niemiecki zespół reprezentowali: Kramer, Lockhart, Hollatz, Sengfelder, Doreth, Benzing, Jallow, Kratzer, Kessens i Amaize.

Mecz koszykówki, fragment rozgrywki. Pięciu koszykarzy walczy o piłkę.

Po niespełna godzinie kadra Niemiec wygrała z reprezentacją Polski 72:69.

Początek rozgrywek był bardzo wyrównany. Oba składy zaciekle ze sobą rywalizowały. Po drugiej kwarcie meczu, Niemcy mieli zdecydowana przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 30:40. Polacy wytrwale walczyli do końca. W końcówce rzuty wolne trafiał Jakub Schenk, ale ostatecznie Niemcy wygrali 72:69.