Departament Promocji, Sportu i Turystyki

ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO!

Zostało już niewiele czasu na zgłoszenie swoich prac do 10. jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!”.
Termin mija 15 października!

Konkurs organizowany jest od 2007 roku, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lubelszczyzny, jak i całej Polski. W dotychczasowych edycjach otrzymaliśmy blisko 800 zgłoszeń! Atutem konkursu jest jego otwarta formuła dopuszczająca uczestnictwo zarówno profesjonalistów, jak i osoby fotografujące amatorsko. Mogą wziąć w nim udział nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież.

Uczestnik konkursu może wystawić swoje prace w dwóch kategoriach – artystycznej i reportażowej. Pierwsza prezentuje piękno i unikatowość natury, krajobrazu z bogactwem miejsc, obiektów, wydarzeń, ludzi i emocji im towarzyszących. Druga z kolei to kadry, gdzie w centrum znajduje się człowiek, jest głównym aktorem uchwyconej sytuacji.

Fotografie oceni profesjonalne jury, w którym zasiądą doświadczeni fotograficy: Piotr Maciuk – członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga; Jacek Zaim – członek Fotoklubu RP oraz Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP; Mikołaj Majda – fotografik prasowy i reklamowy z Agencji Ivent Mikołaj Majda.

Jury będzie miało do rozdysponowania, w obu kategoriach konkursowych, karty zakupowe o nominałach 2000 zł za I miejsca, 1000 zł za II miejsca i 500 zł za III miejsca. Autorzy wyróżnionych zdjęć otrzymają zestawy wydawnictw i materiałów promocyjnych „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Wybierz #KierunekLubelskie, utrwal wyjątkowe chwile i podziel się swoimi wrażeniami artystycznymi w ramach 10.edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!”


Do pobrania: