Departament Promocji, Sportu i Turystyki

XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych „Lubelskie 2020”

XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych „Lubelskie 2020”

 

Województwo Lubelskie jest organizatorem XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych „Lubelskie 2020”.

To ważne święto sportu w naszym regionie, skupiające zawodników, kibiców, oraz pasjonatów sportu. Uroczyste otwarcie Olimpiady zaplanowane było w dniu 29 marca 2020 r.  w Kraśniku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika, a wydarzenie odbywać się miało od 28 marca 2020 r. do 24 maja 2020 r.  Ze względu na sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, a także ogłoszeniem stanu epidemii na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, w porozumieniu z Lubelską Unią Sportu – realizatorem zadania, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych „Lubelskie 2020” została odroczona. Minister Sportu Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk wyraziła zgodę na wniosek Marszałka Województwa Lubelskiego, by impreza została przeprowadzona w miesiącach wrzesień-październik 2020 r., o ile sytuacja związana z pandemią na to pozwoli. 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych jest przedsięwzięciem o zasięgu krajowym, gromadzącym ponad 4500 osób z całej Polski. To wspaniałe wydarzenie skierowane jest do młodych sportowców w kategorii młodzików i kadetów. Organizacja wydarzenia obejmie 9 miast naszego województwa, posiadających nowoczesną infrastrukturę sportową oraz bazę noclegową. Zawody rozgrywane będą w następujących miastach: Biała Podlaska, Chełm, Janów Lubelski, Kraśnik, Lublin, Łęczna, Puławy, Włodawa, Zamość. Rywalizacja będzie się toczyła w dyscyplinach takich jak: badminton, boks, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, akrobatyka – trampolina, judo, piłka ręczna, piłka siatkowa, szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, zapasy kobiet, zapasy klasyczne oraz zapasy wolne. 

Przedsięwzięcie, które nawiązuje do szlachetnej idei olimpijskiej, a także niesie w sobie olbrzymie wartości edukacyjno -wychowawcze, to przykład działania ludzi dobrej woli, którzy rozumieją, jak ważne jest stworzenie młodym sportowcom najlepszych warunków pozwalających w pełni korzystać z talentu, którym zostali obdarzeni. Wszystkich pasjonatów sportu i kibiców zapraszamy na to wspaniałe widowisko.