Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Nowy etap kampanii promującej #KierunekLubelskie

Samorząd Województwa Lubelskiego we współpracy z Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną prowadzi ogólnopolską kampanię promocyjną, ukazującą walory turystyczne Regionu Lubelskiego pod nazwą „Wybierz #KierunekLubelskie”.

Kampania „Wybierz #KierunekLubelskie” wkroczyła na nowe tory. Od 15 czerwca uruchomiony został kolejny etap działań, który obejmuje prezentację spotów reklamowych w największych ogólnopolskich stacjach radiowych i telewizyjnych. Promocja walorów Lubelszczyzny  w stacjach o zasięgu ogólnopolskim, stanowić będzie ogromny impuls dla promocji branży turystycznej oraz atrakcji turystycznych w naszym regionie. 

Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców działających w sektorze turystyki, wszystkich pasjonatów podróżowania, miłośników naszego pięknego Lubelskiego poprzez udostępnianie niżej prezentowanych filmów promocyjnych w swoich social mediach.

Lubelskie

Wybierz #KierunekLubelskie to ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu lub urlopu oraz odwiedzenia najspokojniejszego, malowniczego  regionu w Polsce. Aby zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku, nieustannym pośpiechu, odpocząć od rutyny dnia codziennego wybierz #KierunekLubelskie. Smakuj i delektuj się życiem.

 

 

 

Roztocze

Kraina na południu Lubelszczyzny, piękne krajobrazy  z charakterystyczną mozaiką pól uprawnych i zalesionych wzgórz, poprzecinanych głębokimi wąwozami oraz dolinami rzek z dość licznymi skalnymi progami, zwanymi szumami zachwyca różnorodnością przyrodniczą i atrakcyjną ofertą spędzania wolnego czasu. To najbardziej nasłoneczniony obszar w Polsce, gdzie stężenie jodu jest porównywalne do tego na wybrzeżu.

 

 

Polesie

Niezwykła kraina jezior kresowych, bagien, torfowisk i kompleksów leśnych z bogactwem fauny i flory. Najcenniejsze fragmenty polskiej części Polesia objęto ochroną tworząc Poleski Park Narodowy. Park wyposażony jest w kilometry ścieżek edukacyjnych wiodących drewnianymi kładkami oraz wieże widokowe umożliwiające podglądanie natury z bliska. Doskonałe miejsce na odpoczynek, wyciszenie oraz poznanie specyfiki i zwyczajów wschodniej części Lubelszczyzny.

 

Lublin

Lublin stolica regionu, główny ośrodek gospodarczy, kulturalny i edukacyjny  wschodniej Polski. Jest miejscem docenionym jako Polska Marka Turystyczna. Klimat i architektura Starego Miasta łączą się z nowoczesnością dzielnic metropolii  sprawiając, że Lublin to jedno z najatrakcyjniejszych miast w Polsce.

 

Kraina Lessowych Wąwozów

Znajdująca się w zachodniej części Lubelszczyzny, to interesujący  region turystyczny, cenny przyrodniczo obszar, ze względu na unikalne w skali Polski  lessowe wąwozy. Do tego malownicza architektura położonego nad Wisłą Kazimierza Dolnego wraz z uzdrowiskiem i klimatem Nałęczowa tworzą idealne warunki do wypoczynku i regeneracji sił.

 

 

Ziemia Łukowska

Wyjątkowe miejsce na mapie Lubelszczyzny, do końca nie odkryte przez turystów. Wyjątkowe walory przyrodnicze i kulturowe sprawiają, że jest to idealne miejsce do uprawiania turystyki aktywnej. Ziemię Łukowską warto poznawać na rowerze dzięki sieci szlaków rowerowych, które stanowią doskonałą atrakcję dla poszukujących aktywności i alternatywy dla przebywania w zatłoczonym mieście.

 

 

Ziemia Hrubieszowska

Położona jest w południowo-wschodniej części województwa lubelskiego. Malownicze okolice, ciągle nieodkryty zakątek Polski. Hrubieszów, najdalej na wschód wysunięte miasto Polski z przenikającą się tradycją kultur Wschodu i Zachodu. Unikalne zabytki, piękne lasy, czyste powietrze oraz wyjątkowo piękna rzeka Bug to wszystko jest na wyciągnięcie ręki dla odwiedzających to miejsce.

 

Wielokulturowy Nurt Bugu

Nadbużańskie krajobrazy, mnóstwo zieleni, daleko od wielkich miast, to walory, które doceniają ludzie spragnieni ciszy i spowolnienia, jakie daje bliski kontakt z naturą. Wielokulturowy Nurt Bugu to kraina styku kultur i granic. Przenikają się tutaj tradycje prawosławia, katolicyzmu i judaizmu. Odnaleźć tu można również pozostałości po wyznających islam mieszkańcach regionu. Naturalna i dzika przyroda oraz liczne zabytki kulturowe i religijne sanktuaria różnych wyznań o niepowtarzalnej historii i architekturze.