Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Trwa jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!”

Za nami wideokonferencja dotycząca 10. jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszą fotografię z Regionu Lubelskiego w której udział wzięli Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed oraz Piotr Maciuk – przewodniczący jury, a jednocześnie członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga.

Przygotowaliśmy cenne nagrody! Wybierz #KierunekLubelskie, utrwal wyjątkowe chwile i podziel się swoimi wrażeniami i artystycznymi efektami pobytu w Lubelskiem.

Konkurs, organizowany od 2007 roku, cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu, ale także wielu innych miast i województw Polski. W dziewięciu  dotychczasowych edycjach otrzymaliśmy blisko 800 zgłoszeń i 4000 fotografii. Wśród uczestników konkursu nie brakuje lublinian i mieszkańców regionu, a spoza województwa najwięcej fotografii nadsyłają warszawianie i mieszkańcy aglomeracji stołecznej, Mazowsza, Łodzi i aglomeracji łódzkiej, Śląska i aglomeracji górnośląskiej, Krakowa i Małopolski, Wrocławia i Dolnego Śląska, a także regionów sąsiednich: Podkarpackiego, Świętokrzyskiego i Podlaskiego.

Atutem konkursu jest jego otwarta formuła dopuszczająca uczestnictwo zarówno profesjonalistów zajmujących się fotografią artystyczną czy reportażową, jak i osoby fotografujące amatorsko. Mogą wziąć w nim udział nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież (po przesłaniu zgody rodziców lub opiekunów).

Konkurs ma dwie kategorie: artystyczną i reportażową. Liczymy, że fotografia artystyczna pokaże nasz region okiem i obiektywem ludzi wrażliwych na piękno i unikatowość natury, ale też krajobrazu z bogactwem miejsc, obiektów, wydarzeń, ludzi. Mogą to być zdjęcia będące efektem fotograficznych plenerów, jak i atrakcyjne kadry uchwycone podczas turystycznych wędrówek po regionie. Z kolei fotografia reportażowa powinna przedstawiać obraz wydarzeń, w których człowiek odgrywa główną rolę.

Uczestnicy konkursu mogą nadesłać do pięciu zdjęć. Fotografie oceni profesjonalne jury, w którym zasiądą doświadczeni fotograficy: Piotr Maciuk – członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga; Jacek Zaim – członek Fotoklubu RP oraz Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP; Mikołaj Majda – fotografik prasowy i reklamowy z Agencji Ivent Mikołaj Majda;

Jury będzie miało do rozdysponowania, w obu kategoriach konkursowych, karty zakupowe o nominałach 2000 zł za I miejsca, 1000 zł za II miejsca i 500 zł za III miejsca. Autorzy wyróżnionych zdjęć otrzymają zestawy wydawnictw i materiałów promocyjnych „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Najciekawsze prace zaprezentujemy na pokonkursowej wystawie, opublikujemy w wydawnictwach promujących Region Lubelski. Zilustrują one także informacyjne i promocyjne strony i profile społecznościowe województwa. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia znajdą się w katalogu, wydanym w formie kalendarza Regionu Lubelskiego
na 2022 rok.

Na fotografie czekamy do 15 października 2021r. Zapisane na płycie lub innym nośniku, należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i  Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem na kopercie: „KONKURS FOTOGRAFICZNY”). Warunkiem udziału w konkursie jest dołączenie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się w grudniu 2021 r. Informacje w sprawie konkursu można uzyskać pod numerami telefonów: 81 44 16 786 lub 81 44 16 588.

Do pobrania:
Regulamin X OKF
Karta zgłoszeniowa