Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Rajd rowerowy „Miejsca znane i nieznane Powiatu Kraśnickiego”

Miniony weekend był okazją do uczestnictwa w wielu ciekawych wydarzeniach sportowych i turystycznych w naszym regionie. W niedzielę (6 czerwca 2021 r.)  odbył się rajd rowerowy „Miejsca znane i nieznane Powiatu Kraśnickiego”. Partnerem imprezy było Województwo Lubelskie, a patronat honorowy objęli: Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Uczestnicy mieli do przejechania trasę o długości 25 km, która poprowadzona była przez najciekawsze miejsca w Gminie Trzydnik Duży oraz Gościeradów. W wydarzeniu wzięli udział poseł Kazimierz Choma, dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Artur Domański oraz członkowie zarządu powiatu kraśnickiego Henryk Flis i Marek Kołtun.

Na trasie rajdu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z lokalnymi atrakcjami turystycznymi, m.in. w Woli Trzydnickiej, gdzie znajduje się stanowisko grążela żółtego, w Agatówce gdzie znajduje się ponad 400 – letni dąb Marcel, w Gościeradowie bunkier z okresu II wojny światowej oraz Kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Jana Chrzciciela, w Łanach pomnik przyrody nieożywionej – źródliska, które było wytchnieniem dla turystów i miejscem na odpoczynek w cieniu, czy też Pałac Suchodolskich z XVIII wieku w Gościeradowie. Podczas rajdu rowerowego promowano walory turystyczne całego województwa lubelskiego. Uczestnicy rajdu mieli szansę zapoznania się m.in. ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo czy Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza.

Przygotowano 200 pakietów startowych, ale ilość uczestników, którzy stawili się na starcie przeszła najśmielsze oczekiwania Organizatorów. Najstarszy zarejestrowany uczestnik rajdu miał 85 lat, najmłodszy, jadący z rodzicami, 3 lata. 

Po przejechaniu ponad 25 kilometrów odbyło się losowanie nagród, w którym wzięli udział cykliści. Nagrodą główną do wygrania był rower.  Oprócz nagrody głównej rozlosowano 220 akcesoriów rowerowych i sprzętu sportowego. Niedzielną wyprawę zakończyło wspólne grillowanie, połączone z atrakcjami dla dzieci.

Patronami medialnymi rajdu byli: TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Informacyjna Agencja Samorządowa, Goniec Gazeta Powiatowe oraz kraśnik24.pl oraz Gazeta Trzydnicka.

Dopełnieniem rajdu będzie spot promujące atrakcyjne miejsca w gminach Trzydnik Duży i Gościeradów, uwzględnione na trasie niedzielnej eskapady, który będzie dostępny w najbliższych dniach w mediach społecznościowych organizatorów i ich partnerów.