Departament Promocji, Sportu i Turystyki

Lubartowski Maraton Turystyczny

Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu zaprasza mieszkańców województwa lubelskiego na dwudniową imprezę turystyki aktywnej, która odbędzie się w weekend 10-11 lipca w Lubartowie. Zadanie realizowane jest dzięki finansowemu wsparciu Województwa Lubelskiego, a jego podstawowym celem jest popularyzacja turystyki aktywnej wśród mieszkańców województwa.

Organizatorzy przygotowali na sobotę spływ kajakowy na dwóch trasach, a w niedzielę rajd rowerowych na dwóch dystansach do wyboru. Uczestnicy będą poruszać się po malowniczych terenach trzech powiatów: lubartowskiego, lubelskiego i łęczyńskiego.

Trasa rajdu poprowadzona jest z wykorzystaniem dróg publicznych, natomiast spływ odbędzie się na rzece Wieprz. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse spływu kajakowego, oraz dwa dystanse rajdu rowerowego. W imprezie można wziąć udział zapisując się na jeden lub dwa dni (kajak, rower, kajak+rower). Do przepłynięcia będzie 20, lub 50 km, do przejechania uczestnicy rajdu będą mieli 50 lub 100 km. Walory przyrodnicze i krajobrazowe miejsc, przez które poprowadzone są trasy spływu i rajdu gwarantują moc atrakcji i niezapomniane wrażenia.

Zapisy oraz regulamin imprezy –  Lubartowski Maraton Turystyczny

Plakat – Lubartowski Maraton Turystyczny

Paragon z podróży w ramach projektu #50RZEK, przepłynął kajakiem rzekę Wieprz i gorąco poleca na letnie weekendy. Relacja na blogu PARAGON