Departament Promocji, Sportu i Turystyki

11 czerwca 2025 r. odbyło się XVIII posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego V kadencji.

Spotkanie odbywało się w formie hybrydowej za pośrednictwem platformy MS Teams. W posiedzeniu udział wzięli członkowie Rady oraz zaproszeni goście:

  • Marcin Krotkiewicz –dyrektor Departamentu Organizacyjno-Prawnego
  • Wojciech Wójtowicz – radca prawny

Posiedzenie rozpoczęło się od przyjęcia porządku obrad oraz od przyjęcia protokołu z XVII posiedzenia RDPP WL z dnia 8 maja 2025 roku. Następnie członkowie Rady zajęli się konsultacją projektu uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie utworzenia Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Zaproszeni na posiedzenie goście omówili szczegółowo projekt oraz odpowiedzieli na zadane przez członków Rady pytania.

Po krótkiej dyskusji, projekt uzyskał pozytywną opinię RDPP. Członkowie Rady zgłosili jednak uwagi do projektu.

Na zakończenie posiedzenia Tomasz Sych przedstawił Radzie prezentację multimedialną o 26 Światowym Jamboree Skautowym które odbędzie się w Polsce w 2027 roku a którego organizatorem będzie Związek Harcerstwa Polskiego.

galeriaGALERIA