Departament Promocji, Sportu i Turystyki

XI Ogólnopolski Maraton Kolarski MTB

Za nami 11. edycja Ogólnopolskiego Maratonu Kolarskiego MTB pod hasłem „Wybieram kolarstwo – wykluczam nałogi”. W Kraśniku na starcie maratonu stanęło ponad 300 kolarzy, którzy podjęli walkę o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego.

Tegoroczna trasa przebiegała w 99% przez obszary leśne Nadleśnictwa Kraśnik na terenie miasta Kraśnika, gminy Dzierzkowice oraz miasta – gminy Urzędów. Zawodnicy mieli do pokonania 30 km na dystansie Mini i 60 km na dystansie Mega. Organizatorzy przygotowali także dla najmłodszych wyścig w dwóch kategoriach wiekowych : 6-9 lat  i 10-12 lat.

Wyścig na dystansie Mega (60 km) wygrał Tomasz Siewierski z Lublina z doskonałym czasem 1:58:15 (średnia prędkość w terenie 30,4 km/h), a wśród kobiet najszybsza była Elżbieta Mróz z Chełma. Na dystansie Mini (30 km) najszybszy okazał się Marek Kulik z Puław, wśród pań triumfowała Monika Mazur z Zamościa.

W kraśnickich zawodach rywalizowali również policjanci, strażacy oraz leśnicy. Wśród policjantów na dystansie Mini zwyciężył Radosław Wasilewski z Biłgoraja, pierwszym strażakiem był Kamil Żelazko, natomiast najszybszym leśnikiem okazał się Robert Papież.

Wszyscy uczestnicy wyścigu otrzymali pamiątkowe medale a zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary oraz nagrody rzeczowe.