Departament Promocji, Sportu i Turystyki
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rubienalia 2020

19 września - 20 września

Rubienalia 19-20 września 2020

Burmistrz Miasta Hrubieszowa i Hrubieszowski Dom Kultury zapraszają na obchody 620. rocznicy uzyskania praw miejskich przez Hrubieszów – RUBIENALIA 2020.

Z okazji Jubileuszu zapraszamy mieszkańców miasta i okolic do uczestnictwa w atrakcjach jakie przygotowaliśmy na wrześniowy weekend .

W tym roku zapraszamy na Jarmark Hrubieszowski w którym weźmie udział wielu wystawców, twórców ludowych i rzemieślników z naszego miasta i okolic. Na Jarmarku będzie można oglądać (i oczywiście – kupić) oryginalne, ręczne wytwory, a nawet skorzystać z rysowania portretu na żywo.

Obchodom towarzyszyć będzie wystawa akwareli „Hrubieszów prywatnie” autorstwa Rafała Jana Patro oraz „Potyczki żakowe o Bero Króla Władysława Jagiełły, o które walczyć będzie młodzież hrubieszowskich szkół.

Międzyszkolne „Potyczki żakowe” to turniej sprawnościowy, kultywujący średniowieczne tradycje. Żywa lekcja historii i dawnych zwyczajów rycerskich. Weźmie w nich udział w sumie 8 szkół i organizacji młodzieżowych z naszego miasta. Pięcioosobowe drużyny będą rywalizowały o przechodnie Berło Króla Władysława Jagiełły oraz nagrody rzeczowe dla swoich szkół. Zgodnie z przyjętą konwencją, konkurencje będą przypominały turniej rycerski.

Ponadto przez całe dwa dni będzie z nami festiwal Smaków Świata „Food Track” – wyjątkowe wydarzenie kulinarne, w którym udział biorą food trucki z całej Polski

W programie:

19.09.2020 (sobota)

  • 17:00 – Wystawa akwareli Rafała Jana Patro pt. „Hrubieszów prywatnie”
  • godz: 18:00 – koncert pt. „Usiądźmy przed drogą” – Adam Szabat & Waldemar Korzeniowski

20.09.2020 (niedziela) godz. 12:30

  • oficjalne otwarcie i powitanie mieszkańców miasta przez Burmistrza Hrubieszowa oraz przekazanie kluczy do miasta przedstawicielom młodzieży.
  • Prezentacja lokalnych zespołów
  • Międzyszkolne potyczki żakowe o Berło Króla Władysława Jagiełły
  • Koncerty:

Godz. 17:00 – Pruderia

Godz. 18:00 – NOWATOR

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!” oraz PGE Dystrybucja i Grupa AZOTY.

W związku z pandemią COWID-19 zalecamy przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcję rąk (dokładne wytyczne w załączniku)
<<Procedury bezpieczeństwa>>

  Serdecznie zapraszamy!  

 

Szczegóły

Start:
19 września
Koniec:
20 września